امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

آیا نوشیدن چای بابونه در دوران بارداری زنان امن است؟

آیا شما هم دوست دارید که هر روز، صبح خود را با نوشیدن یک فنجان چای بابونه آغاز کنید؟ آیا شما هم به عنوان یک خانم جوان و بی­تجربه تعجب خواهید کرد اگر به شما بگوییم که زنان حامله می­توانند همچنان با خیال راحت، از نوشیدنی چای مورد علاقه خود در طی کل دوران بارداری لذت ببرند؟ اگر پاسخ شما هم به سوالات بالا مثبت است و یا فکر کردن به هر یک از این سوالات شما را به تعمق وا می­دارد، خواندن مقاله زیر را که در مورد مصرف چای بابونه در دوران بارداری زنان است، فراموش نکنید. در ادامه این مقاله، تمام خواص درمانی و عوارض ناشی از نوشیدن چای بابونه در دوران بارداری زنان و این که مادران حامله چگونه می­توانند این چای را در اندازه مناسبی مصرف کنند، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. بنابراین، شما هم به عنوان بک خانم جوان و بی­تجربه برای افزایش اطلاعات خود در مورد مصرف انواع مواد غذایی و نوشیدنی­­های مختلف بابونه، مطالعه مقاله­ زیر را از دست ندهید.

چای بابونه چیست؟

بابونه گیاهی کاملا شبیه به گل آفتاب­گردان، اما در اندازه بسیار کوچک است. به عنوان یک خانم جوان و بی­تجربه به خاطر داشته باشید که گیاه بابونه استفاده­های درمانی زیادی دارد. به همین دلیل، از عصاره این گیاه و مزایای دارویی آن در صنعت داروسازی هم استفاده­های بسیاری می­شود. برخی از کاربردهای رایج گیاه بابونه می­توان به کاهش درد و یا اسپاسم عضلات زنان باردار و کاهش التهابات بدن این افراد، درد مربوط به قاعدگی ماهانه زنان، حل مشکلات خواب در دوران بارداری زنان، از بین بردن مشکلات دستگاه گوارش و درمان تب یونجه اشاره کرد.

آیا نوشیدن چای بابونه در دوران بارداری زنان امن است؟

طبق نتایج تحقیقات اخیر محققان علوم پزشکی، اگر چای بابونه در اندازه متعادلی استفاده شود، برای زنان باردار و جنین داخل رحم این افراد امن بوده و ضرری برای بدن زنان حامله نخواهد داشت. البته، بهتر است چای بابونه در طول ماه­های اولیه از دوران بارداری زنان زیاد مصرف نشود. اما، اگر شما هنوز هم عادت دارید تا روزانه چند فنجان از این چای را بنوشید، برای کسب اطمینان در مورد مصرف آن حتما با یک دکتر متخصص زنان و زایمان صحبت کنید.

جالب است بدانید که تهیه کردن چای بابونه یک آیین قدیمی می­باشد که در فرهنگ­ها و کشورهای مختلف سراسر جهان بسیار متداول بوده است. با این که برخی از چای­های گیاهی ممکن است مواد شیمیایی خاصی را در بدن زنان باردار آزاد کنند، اما آسیب ناشی از مصرف آن­ها به اندازه صدمات نوشیدنی­های گازدار و یا کافئین­دار برای زنان باردار و جنین داخل رحم این افراد نیست. فراموش نکنید که علم پزشکی هنوز هم خطرات بهداشتی گوناگونی را که نوشیدن چای­های گیاهی می­تواند در بدن زنان باردار و جنین داخل رحم این افراد ایجاد کند، به طور کامل رد نکرده است! پس، به عنوان یک خانم جوان و بی­تجربه برای اطمینان بیشتر و کسب اطلاعات لازم در مورد اثرات و ایمنی مصرف چای بابونه، مطالعه مقاله زیر را فراموش نکنید.

بر طبق نتایج تحقیقات اخیر محققان ثابت شده است که ماده­ای به نام کومارین در چای بابونه وجود دارد، که می­تواند اثرات خفیفی بر رقیق شدن خون انسان، به ویژه زنان باردار داشته باشد. همچنین، به عنوان یک خانم باردار یادتان باشد که حتی اگر شما، این چای را در مقدار کم اما در طی یک دوره طولانی مصرف کنید، بر روی غلظت و میزان خون موجود در بدن شما تاثیر خواهد گذاشت. پس، در حالت کلی نمی­توان نوشیدن چای بایونه را در دوران بارداری، برای همه زنان امن و بی­خطر در نظر گرفت. در واقع، این افراد برای اطمینان بیشتر باید قبل از شروع مصرف چای بابونه حتما با دکتر معالج خود صحبت کنند تا بدانند که آیا نوشیدن چای بابونه در اندازه مناسب هم برای سلامت خود این افراد و فرزند داخل رحمشان امن است یا نه.

عوارض ناشی از مصرف چای بابونه در دوران بارداری زنان:

نوشیدن چای بابونه در دوران بارداری مانند بسیاری از چای­های گیاهی دیگر، ممکن است عوارض جانبی مختلفی در بدن زن حامله و جنین داخل رحم او به جای گذارد. بنابراین، اگر شما هم هر روز مقدار زیادی چای بابونه مصرف می­کنید، باید بدانید که عوارض جانبی جدیدی، به زودی در بدن شما آغاز خواهد شد. در ادامه این مقاله، نمونه­ هایی از عوارض جانبی که با مصرف چای بابونه در بدن زنان باردار ایجاد می­شود، بیان شده است.

 

مطالب پیشنهادی:

1) این 10 نوشیدنی را حتما در دوران بارداری بنوشید

2)5 + 1 ماده غذایی برای دختردار شدن

 

نظرات

هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
سه شنبه, 03 مرداد 1396