امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


نکات حیاتی برای رسیدن به لاغری (بخش دوم)

 

همان طور که در نکات حیاتی برای رسیدن به لاغری (بخش اول) ، گفته شد، کسانی که واقعا عزم خود را جزم کرده اند تا خود را لاغر و خوش اندام کنند ، می توانند به این خواسته برسند ، در صورتی که نکات گفته شده را حتما رعایت کنند ، برای پیگیری این نکات طلایی با ما باشید.

1. رفتن به گردش بیرون شهر به قصد لاغری

رفتن به پارک های محلی به جای تماشای فیلم نه تنها تحرک شما را بیشتر می کند، بلکه در کالری مصرفی هم صرفه جویی می شود، این صرفه جویی به دلیل عدم خوردن تنقلاتی مثل پاپ کورن در گردش بیرون شهری است که موجب لاغری شما می شود، از دیگر ایده های فعال رفتن به مسابقه تنیس، هدایت افراد در طبیعت و یا پیاده روی در شهر، دوچرخه سواری و بولینگ است که کاهش وزن را در پی دارد.

2. خرید یک گام شمار و اتصال آن به کمربند برای کاهش وزن

به طور متوسط، افراد بی تحرک تنها 2000 تا 3000 گام در روز برمی دارند، روزانه، اضافه کردن 2000 گام به شما کمک خواهد کرد تا وزن فعلی خود را حفظ کرده و از اضافه شدن وزن خود جلوگیری کنید، اضافه کردن گام های بیشتر از آن به شما کمک خواهد کرد تا شما کاهش وزن داشته و لاغر شوید.

3. قرار دادن مواد غذایی کمتر در بشقاب

اگر مواد غذایی زیادی در بشقاب خود قرار دهید، غذای بیشتری می خورید، صرف نظر از اینکه تا چه اندازه گرسنه هستید، بنابراین به جای استفاده از بشقاب های غذا معمول، از بشقاب سالاد و به جای لیوان های بزرگ، از فنجان های کوچک استفاده کنید تا به هدف خود ، لاغری برسید.

lagari30.jpg

4. کنترل خوردن در بیرون از خانه ، روشی برای لاغری

زمانی که افراد در رستوران ها یا بیرون از خانه غذا می خورند، به احتمال زیاد کالری و چربی بیشتری را نسبت به خوردن همان وعده ی غذایی در خانه مصرف می کنند، امروزه رستوران ها موادغذایی پرچرب و پرکالری سرو می کنند که همین موضوع باعث افزایش وزن می شود، کسانی که قصد لاعری دارند، باید در رستوران ها و وعده های غذایی بیرون از خانه، 90 درصد غذایی را که در خانه می خورید، مصرف کنید.

5. خوردن غذا در بشقاب های کوچک به جای استفاده از دیس های بزرگ ، شما را لاغر میکند

اگر به سبک رستوران ها، شام خود را در بشقاب های کوچک به جای دیس های بزرگ سرو کنید، به کاهش وزن شما کمک می کند، بسیاری از افراد تمایل به خوردن به طور متوسط 150 درصد کالری بیشتر در شب نسبت به صبح دارند و این برای کسانی که می خواهند لاغر شوند خوب نیست، بنابراین وقتی شام خود را در بشقاب های کوچک سرو می کنید، پس از تمام شدن غذا در بشقاب خود، مغز ناخودآگاه سیگنال سیری به کل بدن ارسال می کند.

6. با غذا خوردن همراه خانواده لاغر شوید

مطالعات نشان می دهد که وقتی افراد با دیگران غذا می خورند، به احتمال زیاد چون زمان بیشتری را پشت میز می گذرانند، تمایل به مصرف موادغذایی بیشتری دارند، اما غذاخوردن با خانواده ، با استفاده از یک جدول زمانی خاص و صحبت کردن بین هر لقمه، می تواند به کاهش وزن سریع و در نتیجه لاغری فرد، کمک کند.

lagari7.jpg

7. خوردن غذاها با حجم کم می تواند شما را لاغر کند

شما می توانید یک ساندویچ کوچک، پاپ کورن کوچک، یک سالاد کوچک و یا یک همبرگر کوچک تهیه کنید، افراد تمایل به خوردن کامل آن چه که در مقابلشان است، دارند، حتی زمانی که احساس سیری می کنند و این برای شما که می خواهید طعم لاغری را بچشید اصلا خوب نیست.

8. خوردن غذاهای غنی از آب راز لاغری

تحقیقات نشان می دهد که خوردن غذاهای غنی از آب مانند کدو سبز، گوجه فرنگی، خیار، سوپ و سالاد در هنگام غذا خوردن مصرف کالری فرد را به طور کلی کاهش می دهد و فرد را به هدفش، یعنی لاغری نزدیک می کند، شما نباید انتظار داشته باشید که همین مزایا را تنها با آشامیدن آب به دست آورید، چون بدن انسان پردازش گرسنگی و تشنگی را از طریق مکانیزم های مختلف انجام می دهد، پس با نوشیدن فقط آب (و یا نوشابه، چای، قهوه، یا آب میوه) نمی توان احساس سیری کرد.

9. با افزایش سبزیجات در غذای خود کاهش وزنتان را افزایش دهید

شما می توانید سالاد ماکارونی خود را مملو از سبزیجات مانند کلم بروکلی، هویج، گوجه فرنگی کرده و از سس مایونز استفاده نکنید، اگر حبوبات و سبزیجات را به نسبت یک به یک مصرف کنید، فیبر بالای سبزیجات کمک خواهد کرد تا بدون پرخوری در حبوبات احساس سیری کنید و سریعتر لاغر شوید.

10. اجتناب از غذاهای سفید و لاغری

امروزه علم پزشکی ثابت کرده که به رژیم های غذایی با کربوهیدرات پایین برای سلامتی مفید است، مقدار زیاد کربوهیدرات موجود در آرد سفید و شکر می تواند موجب افزایش قند خون و در نتیجه افزایش وزن شود، شما برای دست یابی به لاغری ،می توانید به جای شکر، برنج سفید و آرد سفید، به همان مقدار از نان های سبوس دار و برنج قهوه ای استفاده کنید. یک مطالعه در دانشگاه هاروارد روی 74000 زن نشان می دهد که افرادی که بیش از دو وعده در روز از غلات سبوس دار استفاده کنند، 49 درصد کمتر از افرادی که غذاهای سفید می خورند به اضافه وزن دچار می شوند.

lagari14.jpg

 

 

نظرات 2

مهمان - هلیا روی یکشنبه, 23 آبان 1395 07:40

سلام, آیا خوردن سالاد قبل از غذا باعث لاغری میشه ؟

سلام, آیا خوردن سالاد قبل از غذا باعث لاغری میشه ؟
کارشناس مامانم روی یکشنبه, 23 آبان 1395 07:41

سلام عزیزم , خوردن سالاد اگه بدون سس مایونز قبل از غذا خورده بشه به دلیل اینکه معده رو پر میکنه و جا برای غذا کم میمونه باعث جلوگیری از پرخوری میشه و اصولا مشاوران تغذیه توصیه میکنن که کسایی که خواهان لاغر شدن هستن سالاد رو قبل از غذا میل کنن .

سلام عزیزم , خوردن سالاد اگه بدون سس مایونز قبل از غذا خورده بشه به دلیل اینکه معده رو پر میکنه و جا برای غذا کم میمونه باعث جلوگیری از پرخوری میشه و اصولا مشاوران تغذیه توصیه میکنن که کسایی که خواهان لاغر شدن هستن سالاد رو قبل از غذا میل کنن .
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 20 آذر 1396