امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


نکات حیاتی برای رسیدن به لاغری (بخش اول)

داشتن اندامی لاغر و جذاب ، آرزوی دست نیافتنی بسیاری از کسانی است که از چاقی رنج میبرند ، اما هیچ گاه نباید ناامید شوید ، چرا که با رعایت نکاتی آرزوی شما برآورده خواهد شد.

1. استفاده از رنگ آبی موجب لاغری می شود

یک دلیل خوب برای اینکه بسیاری از رستوران ها و فست فودها از تزئینات آبی رنگ استفاده نمی کنند این است که رنگ آبی به عنوان مهار کننده ی اشتها عمل می کند، بنابراین سرو غذا در بشقاب های آبی، پوشیدن لباس آبی رنگ برای مواقع غذا خوردن و پوشش میز غذاخوری با یک رومیزی آبی رنگ می تواند در کاهش اشتهای افراد مفید است پس راهی برای لاغری محسوب می شود، در مقابل از رنگ های قرمز، زرد، نارنجی که اشتها را زیاد می کنند، در مناطق غذاخوری اجتناب کنید.

2. غذا خوردن در مقابل آینه باعث می شود که کاهش وزن داشته باشید

مطالعه دانشمندان نشان می دهد که غذا خوردن در مقابل آینه باعث کاهش قابل توجهی مقدار غذایی که یک فرد می خورد شده و تا یک سوم میزان اشتهای فرد را کاهش می دهد و باعث لاغری او می شود، وقتی که فرد در آینه به چشم های خودش نگاه می کند، اهداف درونی وی برای کاهش وزن برایش یادآوری می شود.

lagari31.jpg

3. صرف کردن روزانه 10 دقیقه برای بالا و پایین رفتن از پله ها با هدف لاغری

این کار به شما کمک می کند تا در یک دوره ی یک ساله به اندازه 4کیلوگرم وزن کم کنید (با فرض اینکه شروع به غذا خوردن افراطی نکنید).

4. پیاده روی حداقل پنج دقیقه به ازای هر دو ساعت کار از روش های لاغری است

پنج دقیقه راه رفتن به ازای هر دو ساعت کار و پیاده روی 20 دقیقه ای در پایان روز در کاهش وزن موثر خواهد بود، در صورت پیاده روی پنج دقیقه ای، شما یک استراحت مفید را تجربه می کنید و احتمال اینکه احساس نیاز به تنقلات و غذاهای ناسالم به عنوان میان وعده داشته باشید، به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند و این خود دلیلی برای لاغری می شود.

5 . کاهش وزن و چربی سوزی با روزانه 45 دقیقه پیاده روی، نه30 دقیقه:

نتایج تحقیقات درمورد کاهش وزن نشان می دهد که 30 دقیقه پیاده روی روزانه برای جلوگیری از افزایش وزن در بسیاری از افراد نسبتا کم تحرک کافی است، پیاده روی بیشتر از 30 دقیقه نوعی ورزش است که باعث چربی سوزی و کاهش وزن و در نهایت لاغری می شود، روزانه 4کیلومتر پیاده روی تند (45 دقیقه ای) باعث سوزاندن 300 کالری شده و به شما کمک می کند تا در یک دوره ی یک ساله بدون تغییر در عادت غذایی خود، کاهش وزن چشمگیری داشته باشید.

6. پرهیز از خرید هر گونه مواد غذایی آماده راهی برای لاغری

شما باید قادر به پیدا کردن مواد غذایی با مقدار شکر پایین مثل سس گوجه فرنگی، سس مایونز، سس سالاد بدون قند باشید، در بسیاری موارد بهتر است که برای کاهش وزن از میوه و سبزیجات تازه به جای موادغذایی آماده استفاده کنید، همچنین برای کاهش وزن سریع، از خوردن غذاهای نیمه جامد و غذاهایی که بیش از دو گرم فیبر در هر 100 کالری دارند، اجتناب کنید. در نهایت، به این نکته توجه کنید که از موادغذایی با طعم دهنده های کمتر و کالری پایین استفاده کنید.

lagari13.jpg

7. برای کاهش وزن آرام غذا بخورید

حتی سر میز غذاخوری، آب را هم جرعه جرعه بنوشید، هنگام غذا خوردن با تعریف کردن چیزهای سرگرم-کننده ای که در طول روز اتفاق افتاده است، مدت زمان غذا خوردن خود را طولانی کنید، مغز بعد از حدود 20 دقیقه سیگنال سیری را به کل بدن ارسال می کند، اگر شما به آرامی غذا بخورید، مغز بعد از گذشتن 20 دقیقه به شما می گوید که دیگر نیازی به مواد غذایی نیست.

8. ایجاد انگیزه برای لاغری ، با بیرون انداختن لباس های دوران چاقی

هنگامی که شما شروع به کاهش وزن می کنید، لباس هایی را که دیگر برایتان مناسب نیستند را به کسی هدیه دهید و یا دور بیندازید. ایده داشتن یک کمد لباس کاملا جدید باعث ایجاد انگیزه ی قوی برای لاغری در شما می شود.

9. برای لاغری آشپزخانه را تعطیل کنید

بعد از شام، شستن ظروف، خاموش کردن چراغ آشپزخانه و در صورت لزوم مرتب کردن یخچال باعث توقف و خوردن خوراکی های سرپایی می شود، مطالعات نشان می دهد که دیر غذا خوردن هنگام شب به طور قابل توجهی باعث افزایش وزن می شود، حذف خوراکی های سرپایی اواخر شب می تواند باعث کاهش مصرف 300 کالری در روز، و 14 کیلوگرم کاهش وزن در سال شود.

10. پیاده روی قبل از شام، اشتهای شما را کاهش می دهد:

یک مطالعه ی انجام شده روی 10 زن چاق نشان می دهد که 20 دقیقه پیاده روی قبل از شام موجب کاهش اشتها و افزایش احساس سیری و داشتن یک وعده ی غذایی سبک و در نتیجه لاغری می شود.برای مطالعه نکات حیاتی برای رسیدن به لاغری (بخش دوم) کلیک کنید.
  lagari42.jpg

 

نظر (0)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location